O nás

Bohemia Mint

Jsme ryze česká numismatická značka, jež navazuje na nejlepší výtvarné a řemeslné tradice našeho mincovnictví.

Naše poslání

Je krásné a zároveň zavazující pro další generace, že my, občané České republiky, máme být na co hrdí.

Posilovat národní hrdost a úctu k našim předkům a jejich činům, které proslavili naši zem, je jedním z našich hlavních poslání.

Rozšiřovat dobré jméno naší země ve světě prostřednictvím numismatických děl, která ukazují krásu českých zemí a um jejich obyvatel. Naše země dala světu, mimo jiné, také minci zvanou tolar. Platidlo od jejíhož názvu je odvozen i název jedné z nejrozšířenějších světových měn – dolarů.

about
vector

„V roce 2020 jsme si připomněli 500 let od první ražby stříbrných tolarů v krušnohorském Jáchymově. Jako trvalou připomínku tohoto úctyhodného historického momentu jsme na český trh uvedli slavnou Čechii, patronku českých zemí, na pamětní medaili se symbolickou nominální hodnotou jednoho tolaru.“

Luboš Krčil, ředitel Bohemia Mint

Kdo jsme

Jako dlouholetí profesionálové v oboru pamětní numismatiky s úctou a pokorou navazujeme na dědictví našich předků, kteří nejen v mincovnictví dokázali a dokáží vytvářet hodnoty vynikající výtvarné a řemeslné úrovně.

Luboš Krčil

Luboš Krčil

Ředitel Bohemia Mint

about

MgA. Miroslav Schovanec

Hlavní medailér Bohemia Mint

Výhradní distributor

Exkluzivním partnerem pro maloobchodní distribuci v České republice a na Slovensku je společnost Moje mincovna CZ s.r.o., spolehlivý partner sběratelů.

mincovna

+420 844 911 911

info@mojemincovna.cz